"KUCHYŇA SNOV"

Doprajte sebe alebo svojim blízkym zážitok z plánovania novej kuchyne!


Staviate dom alebo prerábate byt a čaká Vás plánovanie novej kuchynskej linky? Alebo ste sa rozhodli pre výmenu starej za novú? Viete ako ju správne naplánovať, aby ste predišli sklamaniu?
Kuchyňa by Vám mala vyhovovať funkčne ale aj esteticky a to doslova každý jeden deň! Pravdou je, že plánovanie kuchyne môže byť náročné časovo aj finančne ak nemáte predstavu na čo všetko je potrebné myslieť pri budúcej kuchyni, alebo sa neviete zorientovať v množstve štýlov a materiálov.
„Vyskladať“ si kuchyňu snov, v ktorej sa budete cítiť maximálne spokojne a harmonicky ako používateľ, a zároveň bude Vášmu oku lahodiaca nie je ťažké.. Konečný výsledok je však ovplyvnený rôznymi faktormi, na ktoré je potrebné myslieť už pred samotným návrhom.  

KVALITNÉ PLÁNOVANIE ÚLOŽNÝCH PRIESTOROV = VIAC ŽIVOTA NA M2.

Členenie kuchyne vrátane maximalizovania úložných priestorov by malo byť do detailu prepracované! A poviem Vám, je to celá veda! Práve z tohto dôvodu ponúkam službu, ktorá je zameraná výhradne na kuchyne. Vďaka tejto službe môžete prostredníctvom 3D modelu vopred nahliadnuť aj do vnútorných častí kuchyne, a podrobne si tak naplánovať pracovné a úložné riešenia.

STE TU SPRÁVNE AK AJ VY RIEŠITE:

- na čo všetko je potrebné myslieť pri plánovaní novej kuchyne a čím vlastne začať?
- ako správne usporiadať kuchyňu dispozične vo vašom priestore?
- ako maximalizovať funkčnosť kuchyne?
- ako získať viac úložných priestorov?
- aké spotrebiče zvoliť a ako ich vhodne umiestniť?
- ako správne osvetliť priestor?
DM dizajn-kuchyna
- aké materiály použiť na dvierka, pracovnú dosku alebo zástenu?
- aké zvoliť vnútorné vybavenie skriniek?
- ako kombinovať štýl a farebnosť novej kuchyne s prvkami, ktoré chcete zachovať alebo s prepojenou obývačkou?
- dať si vyrobiť kuchyňu na mieru u stolára alebo využiť kuchynské štúdio?
- prečo je rozdiel v konečnej cene kuchyne u rôznych výrobcov aj 1000 €?Návrh kuchyne_DM dizajn

MÁTE VIAC OTÁZOK, KTORÉ POTREBUJETE ZODPOVEDAŤ? ..NIE STE V TOM SAMI!

Rovnakú situáciu som pri plánovaní svojej kuchynskej linky riešila aj ja a v hlave som mala množstvo otáznikov! Chodila som od štúdia k štúdiu a každé mi ponúklo iné riešenie, v inom prevedení a aj s inou cenou :).
Bolo to pre mňa veľmi náročné obdobie kedy by som uvítala objektívne rady odborníka, nikoho takého som však vo svojom okolí nemala. A tak som si začala študovať všetky témy týkajúce sa plánovania kuchynského priestoru, a aj keď mi to zabralo neskutočne veľa času, bol to pre mňa začiatok celkom novej cesty.
A aké bolo to najvhodnejšie riešenie? Rozhodli sme sa, že si kuchynskú linku vyrobíme sami! ÁNO, čítate správne :).
Môj partner ako vyučený strojný inžinier a príležitostný kutil sa v práci s drevom našiel a trúfal si na výrobu takejto kuchynskej linky sám. Po prepočte nákladov na kúpu formátovacej píly a olepovačky hrán z druhej ruky, vrátane prenájmu priestoru pre výrobu, kúpy materiálu, spotrebičov a vnútorného vybavenia sme ušetrili značnú čiastku oproti cenovým ponukám z kuchynských štúdií.
Musím však podotknúť, že suma nebola relevantná s porovnaním bežných výrobných nákladov, pretože cena bola bez pracovnej sily, spotrebovaných energií na výrobu a montáže, čo každá spoločnosť musí počítať do ceny kuchyne.
Najkrajšie na celom procese riešenia mojej budúcej kuchyne bolo to, že som bola súčasťou plánovania aj celého výrobného procesu - od nápadu až po poslednú skrutku.

Pôvodný stav našej kuchyne

návrh kuchyne

naša nová kuchyňa

A touto našou investíciou sa vlastne začala cesta môjho partnera ako výrobcu nábytku na mieru, s mojou pomocou ako kreatívnej duše pri navrhovaní tohto nábytku z estetického a funkčného hľadiska.
Keďže z nikoho sa skúsený odborník nestane len tak za noc, nasledovali dni, týždne a mesiace samoštúdia materiálov používaných pri výrobe nábytku, kovaní, výrobcov materiálov, noriem a dispozičného usporiadania.. vlastne v začiatkoch plánovania kuchýň som bola nútená študovať konkrétnu problematiku takmer pri každom klientovi.
Ďalšou dôležitou časťou tejto tvorivej práce bolo naučiť sa pracovať s programom pre 3D modelovanie a tvorbu 3D fotorealistických vizualizácií, čo už je vlastne reálny pohľad na interiér, takmer ako fotka.
Časom mi došlo, že by bolo fajn tieto svoje poznatky a skúsenosti mať oficiálne na papieri, a tak som sa na ďalšie 2 roky ocitla v intenzívnom študijnom kurze interiérového dizajnu v Žiline, kde som vďaka skúškam a úspešnej obhajobe projektu získala certifikát ako oficiálna interiérová dizajnérka.
Dnes robím prácu, ktorá ma neskutočne baví a napĺňa. Svoju prácu beriem ako poslanie, pretože ma baví vytvárať pre ľudí priestory s emóciou a pomáhať klientom pri vytváraní harmónie v interiéri.


"Nápad na službu zameranú výhradne na plánovanie kuchýň vznikol práve z dôvodu, že ja sama som si prešla kompletným procesom a už viac ako 5 rokov pomáham s plánovaním aj mojim klientom." 


predstavte si aké by to bolo, keby ste pri plánovaní svojej budúcej kuchyne:

- mali vedomosti a nadhľad o množstve faktorov a detailov, ktoré ovplyvňujú návrh kuchyne
- mali sprievodcu krok za krokom, ktorý Vás prevedie celým procesom
- mali informácie, o najvhodnejšom dispozičnom riešení pre Vás na mieru
- ovládali vhodné riešenia pre maximalizáciu úložných priestorov
- mali prehľad o spotrebičoch a ich umiestnení
- mali dostatok informácií, na čo si dať pozor pri osvetlení priestoru
- získali vedomosti o materiáloch vhodných do kuchyne, a aké sú medzi nimi rozdiely
- získali vedomosti o rozdieloch v kvalite a cenách vnútorného vybavenia
- mali možnosť nahliadnuť do svojej budúcej kuchyne cez 3D model nie len cez materiály a farby, ale aj do jej vnútorných častí
- poznali odpovede na otázky, prečo sa ceny kuchynských liniek u jednotlivých výrobcov výrazne líšia


Už viete, že proces plánovania novej kuchyne nie je jednoduchý. Ale nemusí to tak byť, ak sa obrátite na správneho odborníka!
Ako dobrý sprievodca sa snažím pre svojich klientov vždy nájsť to najvhodnejšie riešenie, a práve preto som vytvorila službu

"KUCHYŇA SNOV"

Chceli by ste naplánovať svoju budúcu kuchyňu do detailu nie len zvonku, ale aj zvnútra?

STE NA SPRÁVNEJ ADRESE!

vnútorné vybavenie

Prevediem Vás kompletným procesom plánovania Vašej novej kuchyne:
od správneho dispozičného riešenia, cez výber materiálov a farebného prevedenia, technické normy, inštalácie a spotrebiče, až po výber kvalitného vnútorného riešenia kuchynskej linky, ktoré je súčasťou náhľadov konečného návrhu.

3d skica

Aký výstup návrhu interiéru si zvolíte je len na Vašom rozhodnutí. Na výber máte z niekoľkých verzií návrhov:
 • Dispozičné riešenie - 2D pôdorys rozmiestnenia kuchyne
 • 3D skica - kreslený návrh modelovaný v programe
 • 3D fotorealistické vizualizácie - takmer ako fotografia

3D vizualizácia

 • Kompletná štúdia interiéru - 3D vizualizácie vrátane technických výkresov a výpisu zariaďovacích prvkov
 • Technická a realizačná dokumentácia (kladačské plány, výkresy pre zhotoviteľa)
 • Služba dizajnéra - poradenstvo pri zariaďovaní alebo pomoc pri nákupe
 • Autorský dozor pri realizácií

UKÁŽKA NÁHĽADU VNÚTORNÉHO VYBAVENIA KUCHYNE

ČO VĎAKA SLUŽBE “KUCHYŇA SNOV” vlastne ZÍSKATE?

- konzultáciu a poradenstvo formou videohovoru, telefonicky alebo osobne v mojej kancelárií v Žiline v trvaní 3 hodín /hodiny je možné aj rozdeliť/
- sprievodcu celým procesom pri plánovaní Vašej budúcej kuchyne + technické poradenstvo
- na základe štýlu, ktorý preferujete spoločne vyberieme materiálové riešenia a farebné prevedenie
- dispozičné riešenie (pôdorys) najvhodnejšieho usporiadania kuchyne v 2 variantách - pôdorysné náhľady Vašej budúcej kuchyne, pričom 1 varianta bude po konzultácií dopracovaná podľa Vašich požiadaviek
Dispozicne riesenie_DM dizajn
- náhľady Vašej novej kuchyne s rozmiestnením nábytku a zariadenia vo forme skíc z 3D modelu (2-4 náhľady) / náhľady zvonku + náhľady vnútorných častí linky
- 1x alebo 2x zmena / obmena - pod pojmom obmena sa rozumie prerobenie vybraného návrhu, zmena farebnosti kuchynskej linky, prerobenie usporiadania skriniek, prípadne upravenie grafického návrhu podľa doplňujúcich požiadaviek od zákazníka ohľadom zmeny farby stien, obkladu, zásteny ,dlažby, tak aby návrh čo najviac spĺňal predstavy zákazníka /množstvo zmien závisí od zvoleného typu konečného výstupu návrhu kuchyne/
- náhľady Vašej novej kuchyne s rozmiestnením nábytku a zariadenia vo forme 3D fotorealistických vizualizácií /závisí od zvoleného typu konečného výstupu návrhu kuchyne/
Navrh kuchyne_DM dizajn
- k službe je možné doobjednať technickú a realizačnú dokumentáciu (kladačské plány, výkresy nábytku pre zhotoviteľa)

Aby Vaša cesta za novou vysnívanou kuchyňou bola ešte jednoduchšia mám tu pre Vás zDARma skvelý bonus:

 • v rámci služby získavate MoodBoard
MoodBoard_DM dizajn


MOODBOARD

je v praxi kreatívna - pocitová nástenka, vďaka ktorej získate presnejšiu predstavu o budúcom interiéri. Slúži na určenie Vášho smerovania pre projekt interiéru a pomôže Vám definovať nápady a komunikovať ich ostatným. Vďaka tomuto nástroju si ukážeme kombináciu farebnosti a materiálov, alebo konkrétny štýl zariadenia na základe Vašich vstupných preferencií.

UKÁŽKA VÝBERU MATERIÁLOV A DOPLNKOV

UKÁŽKA technickÝCH výkresOV


Podmienkou pre využitie služby je:

 • Zaslanie pôdorysu kuchynskej linky s kótami stien, výklenkov, stĺpov, rozmiestnenia okien , vstupných dverí, terasových alebo balkónových dverí, výšky miestnosti, výšky okna a výšky parapetu od zeme, umiestnenia radiátora, plynového potrubia, prípadne iných prvkov, ktoré sa musia zohľadniť pri návrhu kuchynskej linky. V prípade, ak nemáte pôdorys bytu alebo domu môžete tieto rozmery poslať aj nakreslené rukou.
 •  Označenie rozmerov už vyvedených prípojok na vodu, elektrinu, plyn, ktoré chcete aby sa zachovali a zohľadnili pri návrhu kuchynskej linky.
 • Informácie o Vami preferovanom dizajne - skúste nájsť na internete obrázky kuchyne, ktoré sa vám páčia. Čo by ste chceli zakomponovať do dizajnu kuchyne?

CHCELI BY STE DOPRIAŤ ZÁŽITOK Z PLÁNOVANIA NOVEJ KUCHYNE SEBE ALEBO SVOJÍM BLÍZKYM?

.. rozhodnutie je na Vás..